SzavazóFülke: Részvételi adatokról és billegő körzetekről a hvg.hu választási műsorában
Elindult a hvg.hu szavazási műsora, a Szavazófülke, amelyben ismertetjük a voksolás legfontosabb híreit és elemzésekkel is jelentkezünk az este folyamán.
Elindult a hvg.hu szavazási műsora, a Szavazófülke, amelyben ismertetjük a voksolás legfontosabb híreit és elemzésekkel is jelentkezünk az este folyamán.
Szerinte a hagyományosan fideszes választókerületekben nincs miért aggódnia a kormánypártnak.
Nekik Magyarország az első.
A billegő körzetek közül is van, amelyik közel jár az országos csúcshoz.
A közvélemény-kutatás szerint kétpárti parlament várható.
Viszonylag nyugodt nap után, vasárnap este hétkor lezárult a szavazás, véget ért a 2022-es parlamenti választás. A részeredmények este tízre tetemes Fidesz-előnyt jósoltak, de a feldolgozottság akkor még csak 50 százalék körül volt. Kövesse ezek alakulását a hvg.hu percről percre tudósításával.
Fél órával az urnazárás előtt újabb adatokat közölt a részvételről a Nemzeti Választási Iroda.
Sok szavazót megihletett a civil szervezetek kampánya, amely arra buzdított, hogy szavazzanak érvénytelenül a melegellenes népszavazáson.
A magas részvétel azt jelenti, hogy erős felhatalmazása lesz az új parlamentnek – erről beszélt a Miniszterelnökséget vezető miniszter és Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes is.
Országszerte minden helyszínen véget ért a szavazás, néhány szavazókörben még kevesen sorban állnak, ők 10–15 percen belül be tudják fejezni a szavazást – mondta Nagy Attila, a Nemzeti Választási Iroda elnöke vasárnap esti sajtótájékoztatóján.
A Mi Hazánk Mozgalom alelnöke szerint ellenszélben kellett kampányolniuk, szavazók utaztatásáról beszélt, a Facebook-oldaluk törlése miatt pedig zuckerbergi cenzúrát emlegetett.
Ha tényleg elvész a kétharmad, az az ellenzék kezébe zsarolási potenciált adhat, mert a kormánypárt úgy alakította az intézményeket, hogy nehéz őket sima többséggel irányítani.
A választási eredményvárás kellős közepén vasárnap este akadozni kezdtek a Facebookhoz köthető szolgáltatások.
A Miniszterelnökséget vezető minisztert az orosz–ukrán háborúról, választási visszaélésekről és az esetleges mandátumvesztésről is kérdezték.
Reggel beszéltem az Európai Néppárt egyik vezetőjével, számukra egyértelmű, hogy van benne bűnük, hogy sokáig tűrték az Orbán jelenséget – mondta a szocialisták képviselője a választási eredményvárón.
New Yorkban és Houstonban is szavaztak magyar állampolgárok, sokan több órát utaztak, hogy leadhassák a voksukat.
Az Oxfordi egyetem történésze friss tweetjében írt arról, hogy a magyar választások több okból is problémások voltak.
A politológus szerint a magas részvételi eredmény sok mindenre magyarázatot adhat.
Az utolsó részvételi adatokat is közzétette a Nemzeti Választási Iroda.
A két nagy szervezet együttesen 201 340 levélszavazatot juttatott el a kolozsvári vagy a csíkszeredai főkonzulátusra.